Виберіть свою мову

Заголовки що чіпляють

Заголовок - найважливіша частина статті чи поста. Це перше, що бачить читач, зокрема й в пошуковій видачі Google. Навіть якщо ваш матеріал цікавий, корисний і просто унікальний, про це все одно ніхто не дізнається, якщо саття має нудний заголовок. Ось чому створення цікавого заголовка варте витраченого часу.

Умовно, етапи написання заголовка можна розділити на 3 етапи:

  1. Пошук часто згадуваних ключових слів;
  2. Складання варіантів заголовка з урахуванням знайдених ключових фраз;
  3. Аналіз та редагування заголовка.

На кожному етапі ми будемо користуватися допоміжними сервісами-інструментами. Всі вони - безкоштовні. Але спочатку визначимо, що робить заголовок сильним та привабливим.

Що створює сильний зацікавлюючий заголовок:

Релевантність. Заголовок повинен привертати увагу, але не обманювати. Назва матеріалу формує у читача певні очікування відносно основної частини. Не варто розчаровувати відвідувачів сайту невідповідним, хай навіть і яскравим заголовком. Адже кому подобається бути обдуреним?

Зрозумілість. Якщо заголовок незрозумілий для читача, як він може бути цікавим? Заголовок повинен сприйматися легко. Уникайте складних конструкцій і двозначних понять. Надавайте перевагу словам та фразам, зрозумілим широкому колу читачів, а не професійним термінам, зрозумілим лише фахівцям (звичайно, якщо ви не описуєте наукове дослідження).

Стислість. Не намагайтеся включити всі пошукові запити, думайте в першу чергу про вашого читача. Короткі заголовки - більш привабливі, особливо на тлі громіздких назв в пошуковій видачі. Виділяйтеся. Порівняно з довгими назвами, короткі легше читаються і швидше запам'ятовуються.

Для найкращого сприйняття читачами, намагайтесь зменшити заголовок до 6 слів і до 60 символів, але не за рахунок втрати сенсу.

Сильні, емоційно забарвлені та незвичні слова.

Такі слова, як "безкоштовний", "розпродаж" або "безпека" є сильними. "Помилки", "шокуючий", "безсоромний" - слова, що викликають емоції. Незвичні слова, такі як "захоплюючий", "вибуховий" або "магічний", також мають сильний вплив, викликаючи емоції та асоціації.

Такі слова можуть привернути більше уваги, більше трафіку. Однак не варто забувати про природність та намагатися використовувати всі прийоми в одному заголовку, або там, де це зайве.

Рецепт ідеально збалансованого заголовка:
  • 20-30% звичних слів, загальних фраз;
  • 10-20% незвичних слів;
  • Принаймні одне слово сили - це ті ж 10-20%;
  • І емоційних слів - 10-15%.

Навіть у статтях технічної тематики можна використовувати емоційний тон, наприклад: "Часті SEO-помилки в Joomla, які допускає кожен новачок" замість "SEO налаштування сайту Joomla". Відчуваєте різницю? Яку статтю захотілося прочитати? Перший заголовок більш емоційний, оскільки він взаємодіє зі страхами власників сайтів.

Цільова аудиторія (ЦА). Створюючи контент, ви не повинні забувати для кого ви це створюєте, особливо при написанні заголовків. Часто в назві обіцяємо рішення проблеми. Але при цьому забуваємо, що можна ще й вказати для кого ця проблема актуальна.

Наприклад, такі прості вправи як віджимання або присідання - відомі кожному, і багато людей їх практикують. Але мета у кожного своя. Дівчата можуть віджиматися для підтримки преса та стрункої фігури, хлопці - для рельєфних рук і плечового пояса, а люди старшого віку - для активації гормональної системи та підтримання здоров'я.

Заголовок, наведений вище "Часті SEO-помилки в Joomla, які допускає кожен новачок", цікавий не тільки заграванням з емоцією страху. У цьому прикладі чітко вказана цільова аудиторія. Це не просто власники сайтів, а лише власники сайтів на CMS Joomla. Це не просто власники сайтів Joomla - це новачки.

Ймовірно, контент, який ви створюєте, буде корисним перш за все новачкам, а не професіоналам. Так ми ще чіткіше визначаємо нашу ЦА в заголовку, щоб привернути якомога більше відповідного трафіку. Але знаєте що? У випадку з цим заголовком, більш досвідчені власники сайтів теж натиснуть на нього, щоб перевірити, чи не допускають вони помилок новачка.

Знову ж таки, варто розуміти, що далеко не в кожній назві необхідно вказувати на аудиторію.

Цифри та списки. Широко відомий спосіб, який добре працює, якщо застосовувати його чесно. Чесно - мається на увазі, що обіцянки в заголовку збігаються з вмістом статті, і цифри не є просто хитроманством для збільшення кількості кліків.

Наприклад, ви обіцяєте "7 способів написання вбивчого заголовка" - читач відкриває вашу статтю і отримує сім повноцінних способів написання вбивчих заголовків (а не два робочі способи, два не повністю розкриті і 3 взагалі ні про що). Це чесно. Тоді можете використовувати цифри. Такий заголовок буде виглядати більш переконливим, ніж "Як написати вбивчий заголовок".

Інтрига. Загадковість у заголовку - гарний прийом, який викликає зацікавленність читача, та спонукає відкрити й прочитати. Однак цей прийом більш підходить для сайтів новин, або рекламних банерів, ніж для результатів пошукової видачі. Якщо ви пишете статтю для сайту, щоб привернути читачів з пошукових систем, назва статті повинна бути однозначною, зрозумілою, з чітко викладеною темою. Якщо ви маєте намір просуватися в Google, віддайте перевагу ключовим словам, а не інтригуючим.

Ключові слова (пошукові запити). Під ключовими словами тут маються на увазі часто згадувані пошукові запити. Як знайти такі запити в Google - розглянемо нижче, в "1-ому Етапі".

Скоріш за все, заголовок буде заснований на одній ключовій фразі. Малоймовірно, що вдасться включити багато ключових слів у одне найменування, при цьому зберігши його нормальний вигляд. Намагайтеся додати ключовий запит в початку заголовку.

Багато читачів звертають більше уваги на перші 3 та останні 3 слова у заголовку. Тому, якщо заголовок складається з 6 слів, вони всі потрапляють до поля уваги читача. Це причина, чому ви маєте намагатись скоротити заголовок, залишивши лише основні слова та видаливши зайве.

Незалежно від того, скільки слів містить заголовок, наприклад, 9 чи 10, намагайтеся додати ключові слова з початку. Наприклад, як можна змінити заголовок (англійською мовою) "Як писати цікаві заголовки використовуючи лише безкоштовні інструменти":

Аналіз заголовка Скріншот з optinmonster.com/headline-analyzer/

Ви бачите різницю - як візуально заголовок став виглядати краще після перестановки слів? Слова ті ж, але різниця є. Загальна оцінка заголовка від такої перестановки також трохи збільшилась.

Google попереджає, що зловживання пошуковими запитами в заголовку статті може бути розцінено як спам. Під зловживанням розуміється надто часте включення пошукових фраз в текст, або використання ключових слів зовсім без контексту.

Ви не повинні гнатися за пошуковими запитами для пошукової системи, перетворюючи заголовок на безглуздий рядок слів. Тим більше, що вже давно Google застосовує алгоритми латентно-семантичного індексування (за значенням, а не за текстом).

Пошукові запити потрібні вам, щоб зрозуміти, як запитує ваш читач, як думає ваш клієнт. В результаті використання ключових слів, заголовок повинен виглядати природним. Використовуйте пошукові запити так, щоб заговорити з читачем на одній мові, запропонувати своїй аудиторії саме те, що їй потрібно.

Унікальність. Часто, досягнути унікальності в заголовку буває досить важко. Проте, якщо всі заголовки в Google будуть схожими, користувач відкриє перший. Оригінальний заголовок допоможе статті виділитися і підвищить шанси бути прочитаною. Тому, якщо у вас є кілька варіантів сильних заголовків, перевірте пошукову видачу по вашій тематиці і віддайте перевагу назві, яка відрізняється від конкурентних.

Елементи бренду в заголовку. Це правило не є універсальним для всіх заголовків, і стосується скоріше заголовків у пошуковій видачі. Назва сайту, компанії або ім'я автора - допоможуть вашому веб-ресурсу стати більш впізнаваним серед інших.

Назва статті на сайті повинна бути заключена в теги <title>...</title> - так Google розуміє, яку назву потрібно вивести в пошуковій видачі *. У CMS Joomla, WordPress або інших популярних системах для цього не потрібно здійснювати спеціальних дій. Заповнені назви в статті будуть автоматично виводитись з тегом <title>.

*Також заголовок в Google може автоматично сформуватись на основі інших видимих заголовків на сторінці сайту, таких як <h1>, якщо назва в <title> не актуальна або виникли інші проблеми.

Google ставиться позитивно до брендування заголовка. Статті на вашому сайті можуть включати бренд в заголовок будь-якої статті. Можна додавати бренд на початку або в кінці назви статті, використовуючи роздільники: "-" ,":" або "|", наприклад:

"Вбивчі заголовки з безкоштовними інструментами у 3 кроки - Incomeword"

На сайтах Joomla ви можете включити функцію додавання назви сайту в заголовки (Загальна конфігурація> Вкладка Сайт> Область SEO). Більш гнучка альтернатива загальним налаштуванням - додавати бренд вручну, у тих заголовках, в яких вважаєте потрібним.

Варто звернути увагу, що з брендом ваш заголовок може стати значно довшим.

Комбінуйте різні методи в одному заголовку, щоб досягти максимального результату. При цьому назва не повинна втратити свою природність.

Етап 1: Пошук ключових слів

Як знайти ключ до взаєморозуміння з читачем знає Google.

Google Keyword Planner - відмінний інструмент для дослідження пошукових запитів - ключових слів і фраз. Інструменти дослідження від Google допоможуть вашим заголовкам говорити на мові ваших читачів та клієнтів.

Після реєстрації, перейдіть у планувальник слів. Перейдіть в Tools and settings > Keyword Planner:

Google Keyword Planner

Оберіть Discover new keywords:

Discover new keywords Google Planner

У наступному вікні:

1. - Поле для введення ключових слів та фраз. Відокремлюйте кожну фразу натисканням на "Enter".
2. - Вибір мови якою буде здійснено пошук.
3. - Вибір країни (одної або кількох) щодо яких здійснюватиметься пошук.

Введення ключевих слів та фраз у Google Keyword Planner

Наприклад, ввели дві фрази (максимально 10 фраз чи слів): "How to come up with headlines" і "How to write headlines", тиснемо кнопку Get results. Отримані результати:

Інструмент пошуку ключових слів Google

1,2,3 - Ми бачимо ті ж самі параметри, що й на попередньому етапі, з полем для введення ключових слів (1), країною (2) та мовою (3). У нашому випадку зазначені дві вищезгадані фрази, вибрано регіон - США, мова - англійська. Кожне з цих значень можна змінити, клацнувши на нього.

4. Період пошуку. У нашому випадку за замовчуванням - останні 12 місяців. Проте ви можете змінити період, наприклад - за останній місяць.

5. Введені вами фрази та слова, та статистика по них.

6. Ідеї пошукових фраз, запропоновані Google Keyword Planner, на основі введених вами ключових фраз.

7. Частота запитів за місяць (як часто люди шукають). Не має значення, який період ви виберете - рік чи півріччя, статистичні дані у цьому стовпці виводяться за місяць в середньому.

8. Конкурентність (скільки сайтів пропонує інформацію на тему). Ще один важливий параметр статистики, на який варто звернути увагу. Чим вище конкурентність, тим складніше буде просуватися **.

** Можна сортувати ключові фрази за певним стовпцем (наприклад, Avg. monthly searches або Competition), натиснувши на назву стовпця.

Фраза "How to write headlines" очікувано виявилась більш популярною, ніж "How to come up with headlines" (від 100 до 1000 запитів на місяць проти від 10 до 100). Тому серед цих двох фраз ми обираємо першу, більш частотну, оскільки саме так найчастіше люди шукають інформацію, яку ми пропонуємо в статті. Ми хочемо бути на одній хвилі з читачем. І для цього немає перешкод у вигляді високої конкурентності, оскільки обидві пошукові фрази мають низький рівень конкурентності.

На даному етапі ми вирішуємо, яке використання ключових слів буде більш оптимальним, враховуючи їх частотність та конкурентність. Ми також звертаємо увагу на ідеї фраз, запропонованих Google Planner (6). Наприклад, "how to write good headline" має високі показники частоти запитів на місяць і перевершує частотність "how to write cathy headline". При цьому обидві фрази мають низький рівень конкурентності.

На наступному етапі ми використовуємо обрані фрази для складання заголовка.

Етап 2: Написання заголовків з урахуванням ключових слів

Звичайно, ви можете придумати заголовок самостійно, без допомоги когось іншого. Зокрема, ви вже розумієте, як саме люди шукатимуть: ймовірно, в пошуковому рядку вони напишуть "цікавий заголовок" замість "захопливий...". Проте ми тут говоримо про інструменти.

Сьогодні написати навіть 10 варіантів заголовків, причому якісних - простіше, ніж будь-коли. Для цього є різні спеціальні інструменти-помічники, які запропонують вам варіанти назв, на основі введених ключових слів, або характеристик. Проте чи варто згадувати про будь-які інші інструменти, крім Chat GPT?

Chat GPT - можливо, найпотужніший, універсальний інструмент, який ви можете використовувати для написання будь-яких заголовків на будь-якій мові. Вам потрібен захоплюючий заголовок - будь ласка! Більш емоційний - не проблема! У вас є заголовок, але ви хочете його покращити - Chat GPT запропонує варіанти за декілька секунд, просто попросіть.

Chat GPT все ще має безкоштовний доступ. А з написанням сильних заголовків прекрасно справиться навіть 3-я версія.

Після реєстрації ви побачите таку сторінку, з максимально простим дизайном, і одним полем. Введіть ваш запит в поле внизу (Send a massage...):

ChatGPT 3.5

Без зайвих слів, ChatGPT видає одразу 10 заголовків по заданій темі. Діалог та заголовки у прикладі - англійською мовою, однак ви можете задати питання будь-якою іншою мовою.

ChatGPT Відповідь

10 відмінних варіантів. Деякі звучать як назва книги. Ви можете вибрати найбільш підходящий, або взяти ідеї, щоб написати інший заголовок.

Як ми бачимо, всі заголовки досить довгі, але можна попросити ChatGPT скоротити їх.

Етап 3: Аналіз та редагування заголовка

Список нижче не претендує на повний перелік всіх безкоштовних аналізаторів заголовків. Так як багато з них схожі, а деякі мають повністю однаковий функціонал. Наведених нижче інструментів буде достатньо для роботи з заголовками.

Усі аналізатори працюють лише з англійською мовою. Тому якщо ви хочете створити заголовок іншою мовою, скористайтеся перекладачем Google: перекладіть заголовок з вашої мови на англійську і працюйте з англомовною версією назви в аналізаторах. Це може бути дещо незручно, але з часом дасть розуміння принципів, за якими аналізатори оцінюють заголовки. Розуміння критеріїв якісних заголовків, допоможе краще писати їх будь-якою мовою.

Headline Studio від CoSchedule - інструмент, який аналізує заголовки на основі їх довжини, структури, наявності незвичайних та емоційно забарвлених слів. Базовий функціонал є безкоштовним та доступний після реєстрації. Розширені функції, такі як SEO-аналіз, є платними.

Optinmonster Headline Analyzer - безкоштовний інструмент, який оцінює заголовок за його довжиною, балансом, наявністю звичайних, незвичайних, сильних та емоційних слів, а також загальним настроєм. Функціонально дуже схожий на перший аналізатор в списку. Для наочності, цей аналізатор показує, як буде виглядати заголовок у пошуковій видачі; а також виділяє перші три слова, щоб показати, що в першу чергу буде сприйнято людиною.

https://aioseo.com/headline-analyzer/ та https://www.monsterinsights.com/headline-analyzer/ - альтернативи попередньому інструменту. Схоже, що в усіх трьох аналізаторах - одні й ті ж алгоритми, оскільки оцінки вони ставлять однакові. Рекомендації також схожі. Усі три мають чудовий інтерфейс, але дизайн все ж різний. Єдина відмінність, навіть перевага - на сторінках цих двох аналізаторів, ви знайдете "банк слів" (незвичайних, емоційних та сильних), які ви зможете використовувати для покращення заголовка.

Content Row Headline Analyzer - відрізняється від попередніх. Сервіс дає загальну оцінку від 0 до 100 балів. Виділяє сильні сторони і пропонує покращення (наприклад, замінити слово або додати цифри), щоб отримати більш високу оцінку. Всього є 3 безкоштовних аналізи в день.

Advanced Marketing Institute Emotional Headline Analyzer - інструмент, що оцінює емоційну складову назви. Оцінка ставиться від 0 до 100%. Ви також отримаєте висновок про емоційний меседж заголовка.

ShareThrough Headline Analyzer - допомагає оптимізувати заголовки для соціальних мереж, враховуючи фактори залученості та вражень. За їхніми заявами, лінгвістичний алгоритм враховує більше 300 унікальних змінних. Окрім оцінки, ви також знайдете загальні поради - як покращити заголовок, зробити його більш помітним.

Приклад роботи з аналізаторами заголовків. Редагування до кінцевого результату.

Для прикладу виберемо один з заголовків, запропонованих ChatGPT, та подивимося, як ми можемо його поліпшити за допомогою аналізаторів та підказок, які вони дають у звітах. Наш вибір: "The Ultimate Guide to Crafting Headlines That Demand Attention" ("Повна інструкція по створенню заголовків, які привертають увагу"). До речі, так могла б називатися ця стаття.

Перевіряємо за допомогою першого в списку аналізатора від CoSchedule:

Аналіз заголовка у CoSchedule Скріншот Headline Studio від CoSchedule

Наш бал - вище середнього. Але все ж таки не достатньо добре, адже ми повинні прагнути потрапити в діапазон 70-100 балів. Дві основні помилки, які ми бачимо в звіті - відсутність незвичайних слів; заголовок - складний для читання. Заголовок дійсно довгий, що може ускладнювати читання, але слово "Crafting" (Створення) досить незвичайне в застосуванні до "Заголовки". Але все ж, спробуємо виправити помилки.

Додали слово "Best" перед "Headlines", оцінка з 65 зросла до 72, що вже непогано. Але цей аналізатор вважає нове слово сильним, але досить звичним. Ми можемо натиснути кнопку "Open Word Bank" і подивитися, які слова входять в незвичайні ***:

Банк слів Headline Analyzer

*** У безкоштовній версії доступні до перегляду незвичайні та звичайні слова. Емоційні та потужні слова приховані для безкоштовних аккаунтів, але їх можна знайти у словнику, наприклад, тут: https://www.monsterinsights.com/headline-analyzer/https://www.monsterinsights.com/headline-analyzer/

Серед незвичайних слів є "Make", яке прекрасно підходить нам, тим більше, що на першому етапі, в Google Keyword Planner, ми побачили високочастотний запит "how to make a headline (як зробити заголовок)". Використовуємо цей запит, замінюючи "Crafting" на "Make", отримуємо:

81 балл при аналізі заголовка

81 балл значно краще, ніж 65. Але заголовок досить довгий, і інструмент аналізу фіксує проблему балансу слів, ймовірно з недостатньої кількості неординарних та емоційних слів.

Подивимось, який бал отримаємо на іншому аналізаторі з вже модифікованим заголовком:

Аналіз заголовка - балл 87

Другий аналізатор фіксує ті самі проблеми: відсутність балансу слів, занадто велика довжина, бракує емоційних слів. Але при цьому загальна оцінка все одно досить висока. Зверніть увагу, в якому порядку побудовані слова, особливо три перші. Давайте поміняємо слова місцями, щоб основний запит був спочатку:

Аналіз заголовка - 93 балл

У результаті заголовок став акуратнішим, ключовий запит тепер стоїть на самому початку. Однак перший аналізатор трохи знизив свою оцінку для даного варіанту заголовка, хоч і не фіксує тепер баланс слів як проблему:

Аналіз заголовка з CoSchedule - 76 балл

Це ще раз підкреслює той факт, що подібні інструменти - лише помічники, остаточне рішення - за автором.

Можна спробувати поліпшити заголовок, зробивши його більш емоційним. Але це був лише приклад роботи з аналізаторами, тому ми зупинимось на цьому. Наша тестова назва "Make Best Headlines to Grab Attention: The Ultimate Guide" нас повністю влаштовує, оскільки ідентичного заголовка в Google, на момент написання цієї статті, ми не знайшли.

Якими інструментами для генерації та аналізу заголовків користуєтеся ви? Пишіть свої улюблені нейронні мережі та аналізатори у коментарях ??

Заголовок - це причина, чому ваша стаття буде помічена, або проігнорована. Якщо ви пишете корисні, якісні статті, які повністю розкривають своє питання, ви зобов'язані зробити так, щоб вашу статтю прочитали. І перше, що для цього потрібно - цікавий заголовок що чіпляє.

Ми використовуємо cookie
Цей сайт використовує cookie для забезпечення кращого досвіду користування. Прийміть cookie для повноцінної роботи сайту